Prawidłowa pielęgnacja skóry twarzy, oczu i uszu

Wszyscy wiemy, jak ważna jest higiena. Ale czy na pewno wiemy, jak prawidłowo dbać o czystość naszej twarzy, oczu i uszu? Higiena twarzy zależna jest od typu skóry, którą posiadamy. Oczy to delikatny narząd, z którym należy się odpowiednio obchodzić. Istotne jest też prawidłowe dbanie o uszy! Co zrobić, aby nie narazić się na podrażnienia?

Higiena twarzy

Pielęgnacja skóry twarzy powinna być uzależniona od naszego wieku i od typu cery. Innych kosmetyków wymaga cera sucha, innych tłusta, jeszcze innych – trądzikowa. To jak dbamy o naszą twarz, ma ogromny wpływ na to, jak będziemy wyglądać za kilkanaście lat. Dlatego dostarczmy jej wszystkiego, czego potrzebuje.

Poznajmy trzy najważniejsze kroki do prawidłowej higieny skóry twarzy:

  1. Oczyszczanie – skórę twarzy myjemy rano i wieczorem, używając do tego specjalnie dobranych do naszej cery kosmetyków. Pamiętajmy, aby co wieczór dokładnie pozbywać się makijażu i wszystkich zanieczyszczeń. Demakijaż i skrupulatne oczyszczanie to podstawa dbania o zdrową, promienną skórę!
  2. Nawilżanie – potrzebne przy każdym rodzaju skóry. Dobieramy odpowiedni krem czy serum. Cerę należy nawilżać zarówno rano, jak i wieczorem.
  3. Regeneracja – pamiętajmy, że skóra twarzy po codziennym makijażu czy ekspozycji na słońce wymaga „oddechu”, warto zatem stosować odpowiedni krem. Odżywcze kosmetyki przeznaczone są do stosowania na noc, pełnia funkcję odbudowującą i regenerującą.

Skóra twarzy wymaga także dodatkowych zabiegów. Warto pamiętać o stosowaniu peelingu, którego zadaniem jest złuszczenie martwego naskórka. Opłaci się także inwestycja w odpowiednie maseczki, które pomogą nam w walce z zaskórnikami, odwodnieniem i będą regenerować cerę. Nasza skóra twarzy odwdzięczy się pięknym i zdrowym wyglądem!

Higiena oczu

Jeżeli pracujemy przy komputerze czy w pomieszczeniach ze sztucznym oświetleniem i klimatyzacją, musimy prawidłowo zadbać o wzrok. Oczy po takiej pracy są przemęczone, suche i zaczerwienione. Warto zatem sięgnąć po krople, które nawilżą je i zniwelują zaczerwienienia. Oczy możemy nawilżać za pomocą soli fizjologicznej lub specjalnie do tego przeznaczonych preparatów. Zadbajmy o prawidłową regenerację, czyli zdrowy, odżywczy sen w nocy. W naszej codziennej diecie nie powinno zabraknąć witamin z grupy B, witaminy A, C i E, luteiny oraz kwasów omega-3.

Higiena uszu

Higiena uszu wbrew pozorom nie jest trudna. Zdrowe uszy oczyszczają się samoistnie. Pamiętajmy, że nadmierne oczyszczanie narządu słuchu nie jest wskazane. Woskowina gromadząca się w naszych uszach stanowi naturalną ochronę przewodu słuchowego przed działaniem drobnoustrojów i zanieczyszczeń ze środowiska. Jeżeli zauważymy, że w naszych uszach gromadzi się zbyt dużo wydzieliny, należy je oczyścić. Nie używamy do tego patyczków higienicznych, a odpowiednich, naturalnych sprayów do czyszczenia uszu. Wysokiej jakości preparat pozwoli kompleksowo zadbać o higienę uszu. Dodatkowe informację znajdziecie na stronie https://www.fonix.pl/higiena-uszu