Co jest potrzebne do tego, aby przesyłka do klienta dotarła nienaruszona?

perfect (8).jpg

Kiedy prowadzimy działalność, która skupia się na tym, że do naszych klientów wysyłamy różnego rodzaju paczki, to niezwykle ważne jest, aby towar ten docierał do klienta w stanie nienaruszonym.

Dlaczego to takie istotne?

Bardzo ważna w prowadzeniu biznesu jest wiarygodność oraz zaufanie. Klient więc musi po prostu dostać towar w stanie nienaruszonym, inaczej może mieć wątpliwości odnośnie do tego, czy warto kontynuować współpracę z naszym sklepem itp.

Warto pamiętać o tym, że jeśli towar będzie uszkodzony podczas doręczenia, a nie będzie ubezpieczony, to trudno jest dojść, kiedy został uszkodzony i kto za to odpowiada.

Pakowanie przesyłek

Pakowanie przesyłek jest to najlepszy sposób na to, aby zabezpieczyć się na ewentualność uszkodzenia towaru. Firmy kurierskie niestety nie chcą wielu paczek ubezpieczać, a wiadomo, jak wygląda czasem zagadnienie przeładunku w punktach dystrybucji. Tylko dobre pakowanie przesyłek, daje nam gwarancję lub wysoką pewność, że z towarem wszystko będzie w porządku.

Dobre pakowanie przesyłki wymaga minimum dwóch czynników. Pierwszym jest wyszkolony pracownik, który wie jak zapakować towar, aby był on bezpieczny. Drugą sprawą są odpowiednie materiały służące do pakowania paczek.

Jakie materiały do pakowania paczek, są nam potrzebne?

Na samym początku trzeba zacząć od podstawowej sprawy, czyli od odpowiednich kartonów. Ważniejszą sprawą od tego, z jakiej tektury są wykonane, jest to, ile mamy rozmiarów. Luźny i latający towar w kartonie, to najczęstsza przyczyna uszkodzeń.

Druga sprawa dotyczy różnego rodzaju wypełniaczy takich jak na przykład folia bąbelkowa, styropianowe wkładki itp. Mają one na celu z jednej strony wypełnić puste przestrzenie w kartonie, a z drugiej strony zabezpieczyć wnętrze na przykład przed uderzeniem. Uderzony karton z wypełniaczem, najprawdopodobniej nie straci swojego kształtu.

Odpowiednia taśma do pakowania jest również istotną składową. Taśmy nie powinniśmy w żądnym wypadku oszczędzać. Wszystkie zagięcia lub łączenia się krawędzi kartonów, powinny zostać zaklejone. Chroni to nie tylko przed uszkodzeniem, ale i przed kradzieżą.