Amsterdam poza ścieżką: Odkrywaj miasto inaczej

sindbad - sind (14).jpg

Kiedy słyszymy Amsterdam, na myśl przychodzą nam kanały, Muzeum Van Gogha czy słynna dzielnica czerwonych latarni. Jednak holenderska stolica kryje w sobie o wiele więcej atrakcji, które warto odkryć, jeśli chcesz przeżyć coś więcej niż typowy weekend turysty. Wyruszmy więc w podróż po mniej znanych zakamarkach tego niezwykłego miasta!

Kawa i koty – Kocie Kawiarnie

Tak, dobrze przeczytałeś. W Amsterdamie znajdziesz kawiarnie, w których główną atrakcją są… koty. To idealne miejsce dla miłośników tych czworonogów, gdzie przy filiżance doskonałej kawy można głaskać i bawić się z mieszkańcami tego miejsca.

To małe, ale niesamowite miejsce przeniesie cię w świat neonów i fluorescencyjnych dzieł sztuki. Zaskakujące i hipnotyzujące kolory sprawią, że poczujesz się jak w innym wymiarze.

Niezwykły ogród

De Hortus Botanicus to jeden z najstarszych ogrodów botanicznych na świecie. Znajdziesz tu nie tylko niesamowite rośliny, ale także motyle, które latają w specjalnie do tego przeznaczonym pawilonie.

Nie możemy też zapomnieć o tym, jak łatwo i wygodnie można dostać się do Amsterdamu. Z Polski kursują regularnie autobusy do Amsterdamu, dzięki którym w krótkim czasie znajdziesz się w sercu tej niesamowitej metropolii.

Kryte rynki i lokalne smaki

Odwiedź Foodhallen – kryty rynek z lokalnymi przysmakami. To miejsce to raj dla smakoszy! Od tradycyjnych holenderskich naleśników po egzotyczne dania z różnych stron świata – każdy znajdzie tu coś dla siebie.

Zakochaj się w Amsterdamie na nowo, odkrywając jego mniej znane, ale równie fascynujące oblicze. To miasto, które nigdy się nie nudzi i zawsze ma do zaoferowania coś nowego. Nie czekaj więc i wyrusz w podróż pełną nieoczywistych atrakcji!