Materiały na sukienkę, które się nie gniotą  

Nie ma nic gorszego niż pognieciona sukienka po wyjściu z samochodu czy wstaniu od stołu. Można jednak temu zapobiec! Wystarczy wybrać kreację uszytą z materiału, który się nie gniecie.

 

 

Do szycia sukienek wykorzystuje się obecnie różnego rodzaju materiały – zarówno te pochodzenia naturalnego, jak również sztucznego i syntetycznego. Niektóre z nich są bardziej podatne na zagniecenia, inne z kolei mniej, a nawet w ogóle się nie gniotą. Na co powinniśmy zwrócić uwagę podczas zakupów?

Niegniotące się materiały – co wybrać?

Na zagniecenia najmniej podatne są materiały sztuczne, czyli powstające z włókien sztucznych takich jak poliester czy poliamid. Nie oznacza to jednak wcale, że musimy wybierać tylko sukienki wykonane z takich tkanin.

Poliester i poliamid są bardzo odporne na czynniki zewnętrzne, w tym na gniecenie. Są też łatwe w prasowaniu oraz szybko schną. Szyje się z nich bardzo dużo sukienek, ponieważ tkaniny te mogą mieć również różne gramatury, grubości, faktury.

Gdy jednak poszukujemy materiałów naturalnych, warto zwrócić uwagę w szczególności na tkaniny jedwabne oraz wełniane. Jedwab, w tym jedwab w postaci woalu jest najlepszym wyborem – jest delikatny, lekki i pięknie się prezentuje. Wełna, chociaż grubsza, także jest mniej podatna na gniecenie i dodatkowo nie trzeba jej prasować.

Tych materiałów unikaj

Jeśli nie chcesz, aby twoja sukienka była pognieciona, unikaj przede wszystkim materiałów naturalnych takich jak bawełna i len – są najbardziej narażone na zagniecenia i już krótko po wyprasowaniu będą wyglądały gorzej. Także zagniecenia można zauważyć na dzianinach wiskozowych, dlatego wykonane z nich sukienki również mogą wyglądać gorzej po dłuższym siedzeniu.

Niegniotące się materiały na sukienki oraz inne ubrania możesz zamówić w ctnbee.com – to właśnie tutaj czeka szeroki wybór wyjątkowych tkanin o różnych wzorach i kolorach. W ctnbee.com możesz wybrać interesujący wzór z gotowych propozycji albo możesz zlecić swój nadruk na materiale – możliwości są nieograniczone!