Szafka pod umywalkę – który model wybrać podczas urządzania łazienki?

Wymarzona łazienka to nie tylko wspaniałe płytki podłogowe i piękne płytki ścienne, idealnie dobrana kabina prysznicowa lub wanna, ale również wybór właściwej umywalki – a co za tym idzie – także szafki pod umywalkę. Szafki podumywalkowe dostępne są na rynku w wielu kolorach i wzorach, różnią się nie tylko designem, ale i funkcjonalnością. W poniższym artykule przyglądamy się najpopularniejszym modelom szafek pod umywalkę i podpowiadamy, który najlepiej wybrać, by później nie pluć sobie w brodę. Jeśli szukasz szafki pod umywalkę, to niniejszy artykuł z pewnością Ci to ułatwi. Serdecznie zapraszamy do lektury!

Wybór szafki w zależności od wielkości łazienki

Być może nie wszyscy zdają sobie z tego sprawę, ale wybór szafki pod umywalkę często zależy od wielkości łazienki. Szafki stojące polecane są do większych pomieszczeń – zabudowa po samą podłogę może sprawić, że w małej łazience taka szafka będzie sprawiać wrażenie przytłaczającej pozostałe elementy wyposażenia. Jednocześnie brak prześwitu między podłogą a dnem szafki ułatwi nam sprzątanie, a mebel będzie gotowy do użycia już w momencie zakupu – wystarczy postawić go w wybranym miejscu (oczywiście pod umywalką). Do mniejszych łazienek szczególnie polecamy szafki pod umywalki wiszące. Prześwit między dnem szafki a podłogą sprawi, że będziemy mogli umieścić w nim wygodnie stopy podczas mycia zębów, a także właśnie dzięki niemu przestrzeń łazienki będzie się wydawała większa. Pamiętajmy jednak, że montowanie szafki wiszącej jest bardziej skomplikowane – trzeba ją przykręcić do ściany – a pod nią może się również zbierać brud, co oznacza więcej sprzątania.

Wybór szafki w zależności od przeznaczenia

Szafki pod umywalkę mogą różnić się budową, a tym samym – mieć różne przeznaczenie. Jeśli mamy mało miejsca w łazience, to warto wybrać szafkę, której drzwi są przesuwne (zamontowane na szynach) – dzięki temu po jej otwarciu wciąż będziemy mieli swobodę ruchów i nic nie będzie nas ograniczało. Nie będziemy mogli powiedzieć tego samego, gdy szafka będzie miała drzwi otwierane na zewnątrz i wraz z ich uchyleniem w łazience zrobi się niezwykle ciasno. Z kolei wnętrze szafki podumywalkowej może składać się z szuflad lub półek – w zależności od tego, czy chcemy tam trzymać drobne kosmetyki czy większe przedmioty (np. suszarkę lub lokówkę), powinniśmy się zdecydować na jedno z tych dwóch rozwiązań.

Szafki pod umywalkę są niezbędne

Szafki pod umywalkę nie tylko mogą stanowić estetyczną ozdobę naszej łazienki, ukryją syfon i rury, które znajdują się pod umywalką, ale też pomogą nam lepiej zorganizować przestrzeń w łazience. Dzięki nim nie będzie panował w łazience bałagan, bo będziemy mieli gdzie schować wszystkie niezbędne na co dzień bibeloty (suszarkę, szczotkę do włosów, zestaw kremów, kosmetyków i płatki do demakijażu). Wybierz odpowiednią szafkę pod umywalkę i ciesz się wszystkimi jej możliwościami!