Manicure hybrydowy – jak przedłużyć jego trwałość?

Manicure hybrydowy to ostatnio jedna z najczęściej wybieranych stylizacji paznokci. Dlaczego? Chyba każda kobieta, która chociaż raz wypróbowała tą metodę powie to samo – ponieważ piękne i zadbane paznokcie utrzymują się nawet do miesiąca. To faktycznie ogromna zaleta, ale żeby rezultaty rzeczywiście były takie dobre, trzeba pamiętać o kilku rzeczach, zanim nałożymy hybrydę na paznokcie.

Manicure hybrydowy bez skazy

Oczywiście niemal najważniejsza jest technika wykonania. Coraz więcej osób decyduje się na wykonywanie hybrydy samodzielnie, w domu. To bardzo dobry pomysł, trzeba jednak stosować się do kilku zasad, które na pewno przedłużą trwałość stylizacji.

1. Dokładne odsunięcie skórek – kiedy już dobierzemy idealny kształt paznokcia, pora zająć się skórkami. Najlepiej byłoby nie wycinać ich cążkami, a jedynie porządnie odsunąć patyczkiem bambusowym. Taki przyrząd jest jednokrotnego użytku, jak sama nazwa wskazuje, wykonany jest z drewna bambusowego i kosztuje zaledwie kilka groszy. Jest o wiele lepszą opcją niż metalowe narzędzia do odsuwania skórek, ponieważ nie zrobimy sobie nim żadnej krzywdy. Ważne jest aby pozbyć się wszystkich błonek, które narastają na paznokcia. Warto więc wcześniej zastosować preparat do zmiękczania skórek lub wymoczyć dłonie w ciepłej wodzie z mydłem. Następnie dokładnie odsunąć skórki.

2. Dokładne odtłuszczenie paznokcia – gdy nasze skórki, są już gotowe, czas na malowanie. Zanim jednak do tego przystąpimy, należy dokładnie odtłuścić płytkę, za pomocą cleanera ( ewentualnie można użyć zmywacza bez acetonu). Po wykonaniu tez czynności najlepiej nie dotykać już płytki paznokcia niczym innym niż pędzelkiem od kolorowego lakieru.

3. Zabezpieczenie wolnego brzegu – to wskazówka do zastosowania już podczas samego malowania. Wolny brzeg to końcówka paznokcia, należy dokładnie zabezpieczyć ją każdym produktem podczas wykonywania hybrydy – bazą, kolorem i topem. To ważny krok, ponieważ dzięki temu nie powstaną odpryski na końcu paznokci i manicure hybrydowy będzie można nosić wiele tygodni.

4. Nie zalewanie skórek – podczas malowania trzeba dokładnie, ale zarazem ostrożnie obchodzić się pędzelkiem w pobliżu skórek. Gdy zalejemy lakierem skórę i tak utwardzimy, możemy być pewni ze nasz manicure hybrydowy nie wytrzyma nawet tygodnia. Kwestia malowania hybrydą pod skórki to osobny temat, który również warto opanować dla lepszych rezultatów.

Skoro wiadomo już jak zachowywać się podczas wykonywania stylizacji, warto też wiedzieć co robić przed nakładaniem lakierów aby zadbać o nasze paznokcie. Zadbane paznokcie to równoznaczność trwałego manicure’u.

Domowe sposoby na zadbane paznokcie

-świetnymi produktami do stosowania bezpośrednio na płytkę paznokcia są olejki. Mowa tu przede wszystkim o olejku rycynowym, arganowym czy z drzewa herbacianego. Ich działaniem jest poprawa kondycji zniszczonych paznokci, wzmocnienie i poprawa kolorytu paznokci oraz nawilżenie skórek. Olejki można stosować codziennie, wsmarowując produkt w cała powierzchnię paznokcia i skórek.

-stosowanie odżywek to również dobra metoda. Poza tym, że działają regenerująco to przede wszystkim tworzą barierę ochronną paznokci, przez to na przykład są one mniej podatne na złamania czy rozdwajanie.

-kolejnym sposobem jest maska z soku z cytryny i oliwy z oliwek. Składniki mieszamy ze sobą i nakładamy na całą płytkę paznokcia. Następnie nakładamy rękawiczki na dłonie i przesypiamy w ten sposób noc. Taki okład świetnie działa na wzmocnienie paznokci. Szczególnie warto zastosować jeśli robimy sobie przerwę w nakładaniu hybrydy.