Mixa płyn micelarny dla wymagających

Nie od dziś wiadomo, że jednym z warunków koniecznych zachowania cery w dobrej kondycji jest codzienny, staranny demakijaż. Skóra musi mieć możliwość regeneracji, a to dzieje się tylko wówczas, gdy jest ona odpowiednio oczyszczona. Niestety wiele preparatów podrażnia delikatne okolice oczu, a usuwanie resztek makijażu staje się udręką. Sprawdź, dlaczego warto zdecydować się na płyn micelarny do cery wrażliwej.

Wieczorny demakijaż musi stać się rytuałem

Aby zapewnić skórze najlepsze warunki do regeneracji i odpoczynku, codziennie wieczorem należy wykonać gruntowny demakijaż. Nie ma znaczenia, czy nakładasz na twarz mnóstwo kosmetyków, czy tylko odrobinę pudru i pomadkę. Przez cały dzień na twarzy osiadają zanieczyszczenia, które i tak trzeba usunąć przed snem.

Demakijaż rozpoczyna się od usunięcia resztek kosmetyków z okolic oczu, a następnie z całej buzi. Do tego celu najlepszy będzie dobry płyn micelarny do cery wrażliwej. Nie podrażni on oczu ani skóry, a usunie nawet najdrobniejsze pozostałości makijażu. Kolejnym etapem jest umycie twarzy żelem myjącym oraz wykonanie peelingu skóry raz w tygodniu. Można też zastosować tonik, który przywróci skórze odpowiednie pH i odświeży ją. Na koniec skórę należy nawilżyć dobrym kremem.

Płyn micelarny do cery wrażliwej i każdej innej

Wiele osób zadaje sobie pytanie, dlaczego do demakijażu poleca się kosmetyki micelarne, chociażby te od marki Mixa. Mixa płyn micelarny jest z pozoru zwykłym roztworem wodnym, zawiera jednak niewielkie cząsteczki zwane micelami. Ich struktura sprawia, że mają one niesamowite zdolności. Jak małe magnesy rozpuszczają i przyciągają resztki kosmetyków, pochłaniają drobiny sebum, które pozostając na skórze w nadmiarze mogłoby przyczynić się do kolejnych problemów.

Płyn micelarny do cery wrażliwej ma też inne zalety. Nie narusza hydrolipidowej bariery ochronnej skóry, a więc nie przyczynia się do większej utraty wody, która wydostaje się przez skórę. Płyn micelarny nie podrażnia skóry, więc może być stosowany do każdej cery, nawet do tej wrażliwej i bardzo skłonnej do podrażnień.

Dla kogo płyn micelarny, a dla kogo mleczko micelarne

Oprócz płynów micelarnych do demakijażu poleca się także mleczka micelarne. Oba te produkty różnią się już na pierwszy rzut oka. Mixa płyn micelarny wygląda jak woda, natomiast struktura mleczka kosmetycznego oparta jest na bazie tłuszczowej. Mleczka poleca się osobom o bardzo suchej, wręcz przesuszonej skórze, bo one nie tylko usuwają makijaż. Bardzo intensywnie nawilżają skórę i mają zdolność włączania się w aktywną odbudowę warstwy lipidowej naskórka.