Czym różnią się pieluchomajtki dla dorosłych od innych środków chłonnych stosowanych przy nietrzymaniu moczu?

Dzięki nowoczesnym środkom chłonnym takim jak pieluchomajtki dla dorosłych, majtki chłonne i podpaski problem nietrzymania moczu przestaje być aż tak dokuczliwy. Czym różnią się dostępne obecnie środki chłonne? Jak dobrać je właściwie do stopnia nasilenia dolegliwości? Przeczytaj nasz artykuł i poznaj odpowiedzi na te pytania.

Pieluchomajtki dla dorosłych, majtki chłonne, podpaski i pieluchy dla dorosłych – na czym polegają różnice?

Podstawowa różnica to stopień chłonności danego produktu.

Najbardziej chłonne są pieluchy dla dorosłych. Są one przeznaczone dla osób z bardzo ciężkim stopniem nietrzymania moczu, zwłaszcza dla pacjentów leżących, którzy nie są w stanie zasygnalizować potrzeby oddania moczu ani konieczności wymiany pieluchy.

Pieluchomajtki dla dorosłych mają także dużą chłonność i mogą z powodzeniem być stosowane u osób z nietrzymaniem moczu o ciężkim przebiegu. Można zakładać je pod ubranie, mogą być także noszone przez pacjentów leżących. Mają praktyczne rzepy po bokach ułatwiające ich zakładanie i zdejmowanie.

Majtki chłonne wyglądem i sposobem zakładania nie różnią się od zwykłej bielizny. Są rekomendowane dla osób aktywnych, którym problem nietrzymania moczu przeszkadza w wykonywaniu codziennych obowiązków.

Podpaski nie różnią się wyglądem i sposobem zakładnia od zwykłych podpasek stosowanych podczas menstruacji. Różnią się stopniem chłonności i mogą być stosowane przy lekkim i średnim nietrzymaniu moczu. Mają też system kontroli nieprzyjemnego zapachu.

Pieluchomajtki dla dorosłych – na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Najważniejsza sprawa, gdy wybieramy pieluchomajtki dla dorosłych, to ich rozmiar. Pieluchomajtki dla dorosłych powinny być dobrze dopasowane, by spełniać swoje zadanie. Najczęściej są dostępne w rozmiarach S, M, L oraz XL i należy je dobrać podobnie jak dobieramy bieliznę. Można dodatkowo zmierzyć obwód pasa, tak by mieć pewność, że dokładnie znamy rozmiar. Prawidłowa wielkość jest bardzo ważna, ponieważ za małe pieluchomajtki dla dorosłych mogą powodować dyskomfort przy noszeniu, zaś zbyt duże mogą się przesuwać, co sprawi, że ochrona przed wyciekaniem moczu nie będzie dostateczna.

Kolejna kwestia to jakość produktu. Pieluchomajtki dla dorosłych powinny być miękkie i pozwalać skórze na swobodne oddychanie. Nowoczesne pieluchomajtki dla dorosłych mają też system zabezpieczeń przed wydostawaniem się wilgoci na zewnątrz oraz system chroniący przed powstawaniem nieprzyjemnego zapachu.

W przypadku osób leżących przydatny będzie wskaźnik wilgotności, który mają niektóre pieluchomajtki dla dorosłych. Tego rodzaju udogodnienie pomoże opiekunowi ocenić, czy konieczna jest wymiana pieluchomajtek.

 

Pamiętajmy, że pieluchomajtki dla dorosłych to nieraz konieczność, ale także szansa na poprawę jakości życia i samopoczucia osoby borykającej się z problemem nietrzymania moczu.