Okna łazienkowe

ekoplast-group.com ekop (10) .jpg

Łazienka to wyjątkowe pomieszczenie w naszym domu. Narażona jest na znacznie większą ilość wilgotności niż inne pokoje. Nie bez znaczenia pozostaje kwestia prywatności — chcemy czuć się w niej komfortowo, nie eksponując naszego ciała osobom postronnym. Poza tym chcemy, aby w ciągu dnia była oświetlana światłem dziennym. Czy da się połączyć to wszystko w jedną całość i wybrać okno idealne?

Okna do łazience — dlaczego warto?

W wielu domach i mieszkaniach możemy spotkać się z łazienkami lub toaletami bez okna. Pod względem intymności jest to świetne rozwiązanie, ale czy warto rezygnować z okna w łazience?Ta przeszklona część ściany pozwoli wprowadzić dzienne światło, które ładnie oświetli pomieszczenie. Okno zwiększy walory estetyczne pomieszczenia. Optycznie powiększy łazienkę i podkreśli jej styl oraz elegancję. Ponadto będzie pełniło funkcję wentylacyjną, na bieżąco usuwając nadmiar wilgoci z pomieszczenia.

Okna do łazienki — bezpieczeństwo i intymność

Jeżeli łazienka znajduje się na parterze lub dostęp do niej jest łatwy poprzez okno, warto zadbać o odpowiedni system zabezpieczeń. Okna w takich łazienkach powinny być dodatkowo wzmocnione poprzez okucia antywłamaniowe oraz wzmocnione szyby. Jeżeli bezpieczeństwo jest dla nas bardzo ważne można zamontować w oknach czujniki i połączyć je alarmem domowym.Inną kwestią jest intymność, w łazience chcemy szczególnie czuć się komfortowo, bez obaw, że ktoś będzie nas podglądać. W tym celu można kupić okna z szybą matową lub ornamentową. Ciekawą opcją będą żaluzje fasadowe, które delikatnie przysłonią okna. Dostępne są także okna do łazienki, które posiadają żaluzje lub plisy międzyszybowe. Można je zasłonić zawsze wtedy, gdy zajdzie taka potrzeba.

Szyby w oknach łazienkowych

Szyby do okien łazienkowych nieco różnią się od tych produkowanych do standardowej stolarki okiennej.W łazience istotne jest ograniczenie strat ciepła, dlatego trzeba wybrać najcieplejsze pakiety szybowe, które nie blokują dopływu światła z zewnątrz.Popularne stały się kolorowe szyby w oknach łazienkowych. Zielone, czerwone czy niebieskie szkła zatrzymują energię wewnątrz pomieszczenia. Im szyba jest grubsza i bardziej zabarwiona, tym więcej ciepła zostaje wewnątrz.

Więcej informacji znajdziesz na stronie okna do łazienki.