Przeprowadzka – przewozy do Holandii

sindbad (29).jpg

Zmiana miejsca zamieszkania to zawsze ogromne wyzwanie logistyczne. Jeśli dodatkowo wiąże się z podróżą do innego kraju, trzeba ją rozsądnie zaplanować i wybrać sprawdzone firmę transportową, która organizuje przewozy do Holandii.

Jak powinna wyglądać umowa z firmą transportową?

Wiele firm, które zajmują się przeprowadzkami na terenie Europy, podpisuje z klientami indywidualne umowy. Wszystko zależy od tego, ile i jak wartościowych rzeczy trzeba przewieźć do nowego miejsca.

Dla doświadczonych przedsiębiorstw nie ma znaczenia, czy klient przenosi się do sąsiedniego miasta, czy potrzebne będą kilkukrotne Przewozy do Holandii.

W umowie z firmą od przeprowadzki trzeba pamiętać o takich sprawach jak to:

– kto pakuje i zabezpiecza meble oraz wartościowe przedmioty
– czy firma jedynie organizuje transport-przewóz do Holandii, czy także wnosi i rozpakowuje paczki
– jak wygląda kwestia ubezpieczenia
– czy jest możliwość pozostawienia do utylizacji zużytych mebli, których nie chce się przewozić.

Ile kosztuje przeprowadzka do Holandii

Wartość zlecenia uzależniona jest od tego, jak szeroki jest wachlarz usług oferowanych przez firmę od przeprowadzki. Sam transport flotą 3-4 samochodów to koszt około 3 tys. złotych. Do tego dochodzi koszt pozostałych usług.

Pewne jest to, że przewiezienie dużego majątku bez pomocy fachowej firmy jest bardzo trudne. Niewielu ludzi decyduje się wynajmować samochody na własną rękę.

Czy warto przeprowadzać się z całym dobytkiem?

To zawsze kwestia indywidualna. Jeśli ktoś sprzedaje swoje mieszkanie w kraju i nie ma co zrobić z meblami, zwykle zabiera je ze sobą. Oczywiście wszystko można kupić na miejscu, ale ceny mebli, czy dodatków nie zachęcają. Znacznie taniej jest przewieźć to, co już się zgromadziło.

Polacy, którzy przeprowadzają się do Holandii najczęściej wynajmują tam domy. Pierwszą umowę podpisuje się na okres 6 miesięcy. W praktyce jednak pierwotny lokator zwykle przedłuża ją i najemca nie szuka kolejnych lokatorów.

Wielu ludzi wynajmuje już umeblowane domy i mieszkania. Wtedy skomplikowane przewozy do Holandii nie są konieczne. Trzeba jedynie znaleźć kogoś, kto zdecyduje się przechować dobytek z Polski albo sprzedać meble i sprzęt na rynku wtórnym.