Czy depilacja laserowa jest w pełni bezpieczna?

saywowclinic.pl - sayw epilacja (1).jpg

Depilacja laserowa uchodzi za metodę bardzo bezpieczną. Nie ma żadnych badań potwierdzających jej szkodliwość, choć niektórzy obawiają się o nowotwory skóry.

Usuwanie owłosienia

Nie ma oczywiście obowiązku usuwania owłosienia z ciała, jednak kobiety potwierdzają, że bez włosów w pewnych miejscach żyje się po prostu łatwiej. Warto pamiętać, że ciąża, stosowanie niektórych leków, choroby skóry, wszystkie te czynniki mogą zmniejszyć końcowy efekt zabiegu. Klient zawsze powinien być szczery, a osoba wykonująca zabieg powinna dołożyć wszelkich starań, by podjąć dobrą decyzję, jeśli chodzi o dobór metody i wykonanie zabiegu.

Warunki przeprowadzania zabiegu

Są pewne warunki, które muszą być spełnione, aby depilacja laserowa była w pełni bezpieczna. Zabiegi muszą być przeprowadzane przez odpowiednio wykwalifikowany personel, który potrafi posługiwać się sprzętem do depilacji i potrafi rozpoznać u klienta przeciwwskazania. Warto wziąć od klienta oświadczenie, że nie ma żadnych zdrowotnych przeszkód do wykonania zabiegu depilacji laserowej. Zasady bezpieczeństwa w trakcie przeprowadzania zabiegu muszą być bezwzględnie zachowane. Oczywiście u pacjenta mogą wystąpić pewne skutki uboczne, które są uznawane za normalne po zabiegu: zaczerwienienie, podrażnienie skóry, obrzęk, pieczenie. Powinny one jednak szybko minąć.

Od czego zależy efekt zabiegu?

Skuteczność, jak również bezpieczeństwo depilacji laserowej zależy od właściwego doboru parametrów, chodzi między innymi o typ skóry, kolor włosów i poziom opalenizny. Niezbędne jest przeprowadzenie konsultacji z pacjentem, może być to rozmowa, a można poprosić o wypełnienie przygotowanej wcześniej ankiety. Wtedy istnieje dowód na piśmie, że pacjent informował personel o pewnych kwestiach. Jeśli pacjent coś zataja, robi to na własną odpowiedzialność. Epilacja laserowa w Katowicach to zabieg, na który każdego roku decyduje się wiele kobiet.