Gogle narciarskie męskie – jak znaleźć właściwy model?

Wybierając się na narty zawsze należy pamiętać o obowiązkowym wyposażeniu. Choć coraz częściej widać na stokach amatorów okularów przeciwsłonecznych, gogle są zdecydowanie bezpieczniejsze i wygodniejsze. Jak dobrać funkcjonalne, wygodne i estetyczne gogle narciarskie męskie?

Gogle narciarskie męskie – czy każdy narciarz musi je mieć?

Wielu mężczyzn bagatelizuje konieczność noszenia gogli. Te postrzegane są jako drogie i niewygodne, więc w efekcie często dochodzi do rezygnacji z zakupu. Niektórzy dodatkowo nie są chętni do zakładania ich, ponieważ uważają, że niekorzystnie w nich wyglądają. Niezależnie od preferencji, profesjonalna osłona oczu jest jednak niezbędna na stoku, a ceny gogli wcale nie są tak wysokie jak by się mogło wydawać.

Gogle narciarskie męskie skutecznie chronią oczy. Osłaniają wzrok przed rażącymi promieniami słonecznymi i szkodliwym promieniowaniem UV. Zabezpieczają oczy przed śniegiem, wiatrem, wodą i innymi zagrożeniami. Ponadto podczas ewentualnego upadku osłonią część twarzy przed wyjątkowo dotkliwymi i groźnymi urazami mechanicznymi.

Wśród setek ofert, każdy z pewnością znajdzie idealne gogle narciarskie męskie, które spełnią wszystkie oczekiwania. Na jakie elementy jednak szczególnie zwrócić uwagę, porównując wybrane egzemplarze?

Czym kierować się przy wyborze gogli narciarskich męskich?

Przede wszystkim gogle narciarskie męskie należy dopasować do kasku – źle dobrane będą niefunkcjonalne. Mogą się zsuwać, odstawać lub cisnąć. To nie tylko kwestia wygody, ale też i bezpieczeństwa. Trzeba więc zwrócić uwagę na ich wielkość i kształt. Z kolei osoby noszące okulary, muszą zaopatrzyć się w model, który można nałożyć na szkła korekcyjne.

By być zadowolonym z zakupów, należy skupić się na kilku najważniejszych kryteriach. By w pełni dobrze chroniły wzrok, gogle narciarskie męskie muszą mieć filtry UV. Bardzo funkcjonalnym dodatkiem jest także polaryzacja. Na stoku łatwo można zostać oślepionym przez światło odbijające się od śniegu, metalu i innych błyszczących powierzchni – dzięki polaryzacji można zapomnieć o tym problemie.

Gogle narciarskie męskie – najlepsze modele 2019

Zagorzali fani sportów zimowych z pewnością docenią technologię tzw. szkła fotochromatycznego – kolor szybki automatycznie dostosowuje się do warunków atmosferycznych. Jest to znakomite rozwiązanie, za które warto zapłacić nieco więcej. Niemniej, jeśli nie chcesz ponosić dużych kosztów na zakup gogli narciarskich męskich, tańszą wersją są modele z wymiennymi szybkami. To z pewnością mniej komfortowa opcja, niemniej w niektórych egzemplarzach wymiana jest tak prosta, że bez problemu można ją wykonać na stoku.

Gogle narciarskie męskie muszą być także nie tylko funkcjonalne, ale i estetyczne. Panowie ceniący sobie klasykę, znajdą wiele modeli o surowym, minimalistycznym designie, w stonowanej kolorystyce. Bardziej ekstrawaganccy narciarze wyróżnią się na stoku, wybierając neonowe kolory opraw i szybek, szczególnie, że właśnie te nawiązujące stylistyką do lat 80. i 90. są bardzo na topie.

Dobrze dobrane gogle narciarskie męskie są nie tylko ważnym elementem wyposażenia sportowego. Mogą być także stylowym dodatkiem, który zadba o bezpieczeństwo i dobrą zabawę na stoku. Pomyśl o swoim zdrowiu i wyglądzie, kupując dobre gogle narciarskie!