Ręczna spawarka laserowa – jak działa?

hgtech.com.pl - hgtech (5) .jpg

Spawarki laserowe to innowacyjne urządzenia, które coraz częściej zastępują te tradycyjne. Są to urządzenia innowacyjne, które wytwarzają skoncentrowana wiązkę światła, o dużej gęstości. Dzięki temu możliwe jest precyzyjne spawanie materiałów, które są różnej grubości i rozmaitych kształtów. Spawanie laserowe odbywać się może z użyciem spoiwa, czyli drutu spawalniczego lub bez niego.

Zalety spawarek laserowych

Spawarki laserowe mogą być rozmaite. Większe, mniejsze, z różną prędkością i mocą. Mogą być połączone ze specjalnym stołem do spawania lub mniejsze, które bez problemu trzyma się w rękach. Wszystkie mają ogromne zalety. Przede wszystkim dają możliwość łączenia ze sobą różnych materiałów. Spoiny, które powstają są niemalże niewidoczne i bardzo estetyczne. Nie wymagają również dodatkowej obróbki. Praca z nimi przebiega szybko i sprawnie i nie wymaga specjalnych umiejętności. Zaletą jest także znacznie mniejszy wpływ ciepła niż przy zastosowaniu innych technologii.W spawarkach laserowych można dostosować także parametry spawania do swoich potrzeb, prędkość spawania jest o wiele większa niż w tradycyjnych urządzeniach. Specjalistyczne dysze umożliwiają spawanie płaskie, narożników wewnętrznych, a także zewnętrznych. Minimalne jest również ryzyko powstawania odkształceń obrabianego materiału.

Ręczna spawarka laserowa – gdzie najlepiej się sprawdzi?

Ręczna spawarka laserowa jest bardzo uniwersalna. Wykorzystać ją można w przemyśle motoryzacyjnym, medycznym, elektronicznym, lotniczym, a także przy produkcji mebli i w wielu innych. Spawarka ta posiada specjalną głowicę, która ma system ruchomej wiązki spawającej. Zapewnia maksymalną precyzję spawania. Urządzenie posiada stałą moc dzięki zasilaniu fibrowemu. Dzięki temu praca przy użyciu ręcznej spawarki jest bardzo wygodna i szybka. Spawanie taka metodą jest nie tylko bardzo trwałe i estetyczne.Ręczne spawarki laserowe staja się coraz popularniejsze, także ze względu na to, że praktycznie są urządzeniami bezawaryjnymi i łatwymi w obsłudze.