PKS Gorzów Wlkp. – przewozy i co jeszcze?

sindbad - sindbad (20) .jpg
Bus driving through valley Arizona USA

Dla regionalnych Przedsiębiorstw Komunikacji Samochodowej nastały trudne biznesowo czasy. Głównie przez to, że na progi autobusów sukcesywnie przekracza coraz mniej osób. Wynika to ze zwiększonego poziomu zmotoryzowania wśród mieszkańców polskich wsi, a także z brakiem zaufania, ciągnącego się jeszcze od słusznie minionych czasów poprzedniego stulecia.

Kłopoty, kłopoty

Osoby, którym najbardziej zależy na sprawnym funkcjonowaniu PKS-ów to ci mieszkańcy gmin, którzy nie posiadają prawa jazdy lub auta. Statystycznie głównie są to uczniowie oraz osoby starsze, których przy korzystaniu z transportu publicznego spotyka wiele przeszkód.

Przede wszystkim są to, czasami niemal masowo odwoływane, zawieszane lub likwidowane na stałe kursy. Trzeba też liczyć się ze zmianami w rozkładzie związanymi ze świętami czy wakacjami. To największe rozczarowania, ale nie jedyne. W zeszłym roku PKS Gorzów Wlkp. zamknął dworzec właśnie w Gorzowie. Przez to pasażerowie nie mają wygodnego punktu, by kupować bilety.

PKS Gorzów Wlkp. – przewozy na najwyższym możliwym poziomie

Aby zachęcić do siebie potencjalnych klientów, spółka stawia na ciągły rozwój. Stojąc frontem do przyszłego pasażera, zapewnia solidność wykonywanych usług: realizowane kursy (o ile nie wystąpi przyczyna losowa) są punktualne. Ponadto można liczyć na największy poziom bezpieczeństwa.

Dodatkowo przedsiębiorstwo stara się dążyć z duchem czasów. Znakiem tego jest prowadzona na bieżąco strona z aktualizowaną w razie potrzeby tablicą ogłoszeń, dostępnym szczegółowym rozkładem jazdy, a nawet z cennikiem.

Co jeszcze?

Budując zakres usług oraz rozpoznawalność wśród ewentualnej klienteli PKS Gorzów Wlkp. zapewnia szereg dodatkowych możliwości. Firmie można zlecać nawet przewozy towarów. Istnieje też możliwość wynajęcia autokaru.

Nie zapominajmy też o serwisie klimatyzacji czy stacji paliw oraz myjni samochodowej. Wśród oferowanych usług znajdziemy również możliwość przeprowadzenia badania okresowego pojazdu oraz kupna wysokiej jakości, zamiennej części samochodowej.