Pielęgnacja włosów u mężczyzn – na co zwrócić uwagę?

Mocne, gęste i zdrowe włosy są wizytówką nie tylko każdej kobiety. Również dla mężczyzny stanowią ważny element wyglądu. Pielęgnacja i codzienna stylizacja włosów jest absolutnym standardem wśród pań, jednak w przypadku mężczyzn nawyk dbania o włosy pojawia się dopiero w momencie, gdy zaczynają one sprawiać pewne problemy.

Jak dbać o męskie włosy?

Podstawą prawidłowego dbania o włosy jest dobrze dobrany szampon, który odświeży, nawilży i odżywi włosy od cebulek po same końce. Błędem jest stosowanie kosmetyków typu 2 w 1, które łączą funkcję żelu do mycia ciała oraz włosów – używanie ich może podrażniać skórę głowy, a nawet być przyczyną łupieżu. Szukając odpowiedniego szamponu, w pierwszej kolejności trzeba określić typ włosów oraz ewentualne problemy skóry głowy. Na nadmierne przetłuszczanie się włosów pomoże preparat o właściwościach kontrolujących wydzielanie sebum, natomiast dla włosów osłabionych i wypadających najlepszym wyborem będą szampony przeciw wypadaniu włosów, o właściwościach odżywczych i wspomagających ich porost. Dla panów, którzy myją włosy codziennie, najlepsze będą szampony nawilżające, natomiast dla włosów osłabionych polecane są preparaty z zawartością witaminy B5, wykazujące właściwości odżywcze. Kolejny kosmetykiem, który powinien stosować każdy mężczyzna, jest odżywka do włosów, która zmiękczy włosy i ułatwi ich stylizację. Oprócz dobrania odpowiedniego szamponu bardzo ważne jest częste strzyżenie oraz podcinanie końcówek.

Jak powstrzymać wypadanie włosów?

Pojawiające się zakola to zmora każdego mężczyzny. Powodem tego, że łysienie zdecydowanie częściej dotyka mężczyzn, są nie tylko czynniki hormonalne, ale również fakt, że panowie bagatelizują pierwsze symptomy choroby włosów, a kiedy już decydują się na walkę z problemem, często jest za późno. W przypadku łysienia im szybciej zaczniemy kurację, tym mniejsze straty w owłosieniu poniesiemy. Można zdecydować się na serię profesjonalnych zabiegów w salonie fryzjerskim lub też kurację domową z zastosowaniem odpowiednich preparatów. W walce z nadmiernym wypadaniem włosów ważna jest stymulacja cebulek włosowych poprzez delikatny masaż głowy, który pobudza mikrokrążenie, a tym samym porost nowych włosów. Jeśli czupryna zaczyna się przerzedzać, należy ograniczyć stosowanie kosmetyków do stylizacji, których zbyt duża ilość może obciążać włosy, przyczyniając się do ich szybszego wypadania.

Zarówno w przypadku łysienia, jak i innych problemów dotyczących włosów i skóry głowy, najlepsza jest jednak profilaktyka w postaci odpowiedniej pielęgnacji, którą im wcześniej zaczniemy stosować, tym będzie bardziej efektywna.

Artykuł przygotowany przy współpracy z http://salon.cece.pl/