Najlepsze metody na przedłużanie rzęs – czy znasz je wszystkie?

Od kiedy zabiegi przedłużania rzęs stały się tak popularne, wiele kobiet szuka informacji o metodach. Wybór najlepszej metody dla siebie nie może być przypadkową decyzją, ale rzetelnie przemyślaną. Pomóc w podjęciu może nasz poradnik, w którym opiszemy wszystkie najpopularniejsze metody przedłużania rzęs, jakie znajdziesz w ofertach profesjonalnych salonów urody. Jeśli zaś szukasz informacji o zagęszczeniu rzęs, zajrzyj do innego poradnika: http://mitomamka.pl/szybkie-przedluzanie-i-zageszczanie-rzes-jakie-sa-metody/, który zdradza szczegóły na temat szybkiego zagęszczenia i wydłużenia rzęs.

Najpopularniejsze metody przedłużania rzęs

Przeglądając oferty salonów, z pewnością nie raz natknęłaś się na dziwnie brzmiące i w zasadzie nic niemówiące określenia technik wykonywania zabiegu. Skróty takie jak 1:1, 2D, 3D czy 4D niewiele mówią laikowi, który szuka profesjonalnego salonu, by przedłużyć rzęsy. Sprawdźmy więc, co kryje się pod tymi cyferkami i co styliści chcą nam przez nie powiedzieć.

Metoda 1:1 – to podstawowa metoda, od której zaczyna się każdy zabieg przedłużania, a nawet zagęszczania rzęs. Jest ona najczęściej wybierana przez klientki, które mają stosunkowo gęste rzęsy i chcą jedynie wydłużyć włoski oraz naturalnie je podkręcić. W metodzie 1:1 stylistka dokleja sztuczne rzęsy w proporcji 1:1, czyli po jednej sztucznej rzęsie na jedną naturalną. Zabieg trwa od kilkudziesięciu do nawet blisko dwóch godzin, zależnie od ilości zastosowanych włosków. Kosmetyczka precyzyjnie doklei sztuczną rzęsy tuż pod linią powiek, aby w ten sposób uniknąć ewentualnego uczulenia na klej. Zabieg jest trwały, ale wymaga powtórzenia, ponieważ naturalne rzęsy rosną w kilku fazach i jak każdy włos na ludzkim ciele, w końcu wypadają, a wraz z nimi wylatują również doklejone sztuczne rzęsy.

Metoda 2D – to inaczej metoda 2:1, w której analogicznie do poprzedniej metody dokleja się dwa sztuczne włoski do jednej naturalnej rzęsy. Zabieg jednak odbywa się nieco inaczej niż w powyższej technice, dlatego też wymaga od stylistki nieco innych umiejętności. Tu także liczy się precyzja i umiejętności, ponieważ stylistka dokleja jeden włosek metodą 1:1, a drugi mocuje już przy samej skórze powieki. W ten sposób zabieg nie obciąża nadto naturalnych rzęs i daje wspaniałe rezultaty. Większość salonów, które możemy znaleźć np. na https://www.moment.pl/rzesy/rzeszow, oferuje zabiegi tą metodą.

Metoda 3D – podobnie jak wyżej, dokleja się analogicznie 3 rzęsy do jednej naturalnej, mocując również pierwszy włosek metodą 1:1, a dwa kolejne do skóry powieki. Tu osiągamy już spektakularny efekt wydłużenia i zagęszczenia rzęs.

Metoda 4D – polega na doczepieniu aż 4 sztucznych rzęs do jednej naturalnej. Niestety jest to zabieg bardzo obciążający rzęsy, dlatego też niewiele kobiet się na niego decyduje. Efekty są jednak zdumiewające!

Kiedy zdecydujesz się na zabieg, pamiętaj, aby wybrać rzetelny i sprawdzony salon. Nie patrz na cenę, ale na profesjonalizm i doświadczenie stylistek pracujących w danym gabinecie. Nie bój się zapytać o certyfikaty. Musisz w pełni polegać na praktyce kosmetyczki i zaufać jej wiedzy oraz umiejętności.