L-karnityna czym jest i jaką odgrywa rolę w organizmie – zapotrzebowanie na L-karnitynę

L-karnityna to ważny aminokwas, który przyspiesza metabolizm. Wpływa pozytywnie na mitochondrium i zwiększa energię komórkową. Wielu sportowców używa go, aby spalić tkankę tłuszczową, przyspieszyć regenerację i zapobiegać zmęczeniu mięśni. Większość L-karnityny (98%) jest zmagazynowana w komórkach mięśniowych. Śladowe ilości znajdują się też we krwi i wątrobie.

Jak działa L-karnityna?

Badacze twierdzą, że l-karnityna – wapteka.pl może pomóc osobom z chorobami serca, cukrzycą, zaburzeniami erekcji i innymi schorzeniami. Jednak ze względu na swoją rolę w metabolizmie tłuszczów zazwyczaj stosuje się ją w procesie odchudzania. Pamiętaj, aby połączyć suplementację ze zdrową dietą i regularną aktywnością fizyczną. Nie tylko zmniejsza ilość tłuszczu zmagazynowanego w organizmie, lecz także pomaga zredukować trzewną tkankę tłuszczową, która otacza kluczowe narządy i zwiększa ryzyko stłuszczenia wątroby i innych poważnych dolegliwości.

Jak stosować L-karnitynę?

L-karnityna najczęściej występuje w mięsie, a zwłaszcza w wołowinie. Organizm może samodzielnie ją produkować przy pomocy dwóch aminokwasów: lizyny i metioniny. Rozważ jednak suplementację, zwłaszcza jeśli wegetarianinem lub weganinem. Jeśli szukasz pomysłów na odchudzanie i ujędrnianie -wapteka.pl będzie nieocenionym źródłem wiedzy.

Suplementy z L-karnityną nie zawierają środków pobudzających, kofeiny, ani innych stymulantów. Możesz je przyjmować o dowolnej porze. Nie musisz się martwić, że będziesz miał później problem z zasypianiem. Standardowa dawka wynosi 500-2000 mg.

Suplementy dla aktywnych fizycznie

L-karnityna pozwala spalić tkankę tłuszczową podczas treningów, jednocześnie zapobiegnie zmęczeniu, niewydolności mięśni i osłabieniu. Wpływa pozytywnie na serce, mózg i mięśnie. Niezależnie od tego, czy jesteś początkującym, czy doświadczonym sportowcem, powinieneś rozważyć suplementację L-karnityną. Pozwala szybciej zbudować mięśnie, równocześnie zmniejsza ryzyko zakwasów. Wspomniany aminokwas wpływa pozytywnie na komórki, dlatego może spowolnić proces starzenia

L-karnityna: nieoceniona pomoc w odchudzaniu

Wraz ze wzrostem zdolności organizmu do spalania tłuszczu rośnie też poziom energii. Wspomniany aminokwas nie tylko pozwala spalić więcej tkanki tłuszczowej w czasie treningu, lecz także pobudza do działania. Przyspiesza również metabolizm, wspierając proces odchudzania. Możesz wtedy spalić więcej kalorii, nawet po ćwiczeniach. L-karnityna zapobiega również gromadzeniu się kwasu mlekowego w mięśniach. Przyspiesza proces regeneracji organizmu, ułatwiając budowę kondycji.