Wszystko o depilacji laserowej: jak przebiega zabieg, ile kosztuje i czy boli?

Od kiedy depilacja laserowa zagościła w naszym kraju, jej popularność z roku na rok rośnie. Coraz więcej osób jest świadomych zalet tego zabiegu i chce się mu poddać. Wiele jednak jeszcze nie wie wszystkiego na jej temat i wciąż ma pewne obawy. Oczywiście jak każdy zabieg, tak i ten ma pewne przeciwwskazania. Jednak należy podkreślić, że profesjonalne salony, w których wykonywana jest depilacja laserowa w Gdańsku doskonale wiedzą o wszystkich przeciwwskazaniach i już na etapie konsultacji są w stanie określić, czy dana osoba może bezpiecznie wykonać ten zabieg, czy raczej polecić jej inne rozwiązanie.

Jak przebiega zabieg depilacji laserowej?

Jak wspomnieliśmy we wstępie, zanim udasz się na docelowy zabieg, musisz odwiedzić salon w celu konsultacji. To pewnego rodzaju wywiad, w trakcie którego specjalista upewnia się, czy nie występują u Ciebie żadne przeciwwskazania do wykonania zabiegu. Jeśli wszystko będzie OK, wykona próbę laserową, a następnie umówi Cię na dogodny termin zabiegu.

W trakcie próby laserowej przekonasz się, jak Twój organizm będzie reagował na laser. Dowiesz się także, jakie odczucia będą towarzyszyć Ci w trakcie zabiegu. To zwykle także próba potwierdzająca jego bezbolesność. Aczkolwiek zdarza się, że niektóre kobiety odczuwają silniejszy dyskomfort przy depilacji laserowej.

Czy zatem depilacja laserowa może boleć?

Tak naprawdę nie powinna boleć, ale wszystko zależy od tego, co dla kogo jest nazywane bólem. Dla jednych może powodować jedynie delikatne mrowienie, może lekkie szczypanie w momencie impulsu, a dla niektórych sprawiać ból. Dlatego tak ważne jest przeprowadzenie próby laserowej, która odpowie na pytanie o bolesności zabiegu.

Należy także pamiętać, że to jak silne będą doznania, zależy od kilku kwestii. Mianowicie:

  • od mocy lasera, jaką ustawi kosmetolog, a co za tym idzie, od profesjonalizmu,
  • od dokładności golenia poddawanych zabiegowi partii – każde wystające ponad powierzchnie skóry włoski będą się spalać w trakcie zabiegu, co może powodować silniejszy dyskomfort a dla niektórych nawet ból,
  • karnacji skóry – im jaśniejsza karnacja, tym mniej odczuwany będzie dyskomfort.

Dlatego warto pamiętać o tym, by dokładnie ogolić miejsca poddawane zabiegowi, pamiętać o tym by skóra była sucha i bez podrażnień. Nie wolno również się opalać ani przed, ani po zabiegu.

Ile kosztuje depilacja laserowa?

Bez względu na to, na jaki zabieg się wybieramy, zawsze sprawdzamy cennik usług danego salonu. Przy wielu zabiegach można pokusić się o tańsze opcje, jednak depilacja laserowa to nie manicure, dlatego też należy postawić tutaj przede wszystkim na jakość usług i pełen profesjonalizm. A nie oszukujmy się, to kosztuje!

Dlatego też depilacja laserowa nie jest tania, ale jest jedyną metodą dającą trwałe efekty. Koszt pojedynczego zabiegu waha się w granicach od 100 do 600 złotych, w zależności od powierzchni poddawanej depilacji. Cennik może być różny również w zależności od wybranego salonu. Już wielokrotnie mogłaś się przekonać o tym, wybierając się na profesjonalny manicure w salonie. Ale lokalizacja salonu to jedno, natomiast najistotniejszy jest sprzęt, na którym pracuje i oczywiście kadra. Sprzęt musi być najwyższej jakości, a kadra perfekcyjnie przeszkolona i doświadczona.

Warto także przypomnieć, że dla trwałych efektów należy wykonać kilka serii zabiegów w odstępach kilku tygodniowych. W efekcie całkowity koszt depilacji liczymy już w tysiącach złotych. Zwykle jednak salony oferują pełne pakiety, które pozwalają zamknąć się w kwocie niespełna 2000 złotych przy kompletnej depilacji nóg.