Jak wygląda wykonanie makijażu permanentnego brwi i ile on kosztuje?

Na tytułowe pytanie wiele kobiet stara się znaleźć satysfakcjonującą odpowiedź. Jest tak dlatego, że wiele z nich znudziło się już samodzielnym robieniem makijażu brwi, który ponadto jest zabiegiem bardzo nietrwałym i wymaga codziennej ingerencji. Wykonuje się go podczas robienia makijażu całej twarzy, tak że całość jest bardzo czasochłonna. O ile lepiej byłoby, gdyby chociaż makijaż brwi mógł zostać na w nietkniętym stanie na dłużej. Na szczęście pojawiło się światło w tunelu i obecnie wykonując makijaż permanentny, można mieć pewność, że brwi po makijażu będą wyglądać równie dobrze, poza tym nie wymaga on ciągłego nanoszenia, zdejmowania, czy też retuszu. Zwróćmy na niego uwagę i sprawdźmy ceny, gdyż jest to prawie zbyt piękne, aby mogło być prawdziwe.

Czym jest permanentny makijaż brwi?

Makijaż permanentny jest możliwy do wykonania kilkoma podobnymi zresztą metodami, a są to:

  • metoda włoskowa,
  • metoda pudrowa,
  • metoda mieszana powstała z połączenia dwóch wcześniejszych.

Makijaż brwi jest tak samo skomplikowany, jak inne operacje kosmetyczne na ciele, o czym mówią poradniki jak na przykład http://pelnakorzysci.pl/manicure-hybrydowy-co-warto-wiedziec/. Wynika z tego, że poziom jego skomplikowania jest niewielki, więc zapoznajmy się bliżej z wymienionymi metodami.

Metoda pierwsza, czyli włoskowa polega na aplikacji w skórę pod brwiami specjalnego tuszu, podobnego do tego, jaki wykorzystuje się w robieniu tatuażu, a później z jego pomocą dorysowanie brakujących włosków w miarę potrzeb. Z jego pomocą uzyskuje się ładnie zaznaczone brwi, poza tym brwi są po zabiegu optycznie większe i ciemniejsze, a przede wszystkim posiadają jednolity kolor.

Metoda pudrowa wykorzystuje w aplikacji pigment lub pigmenty o różnych odcieniach danego koloru. Dzięki tej metodzie uzyskuje się ciekawy efekt trójwymiarowości. Brwi powstałe za pomocą tej metody są bezspornie najpiękniejsze.

Bezpieczeństwo makijażu i jego koszt

Należy zdać sobie sprawę, że makijaż permanentny we Wrocławiu jest makijażem całkowicie bezpiecznym i niewywołującym długotrwałych skutków ubocznych. Jedynie, co może okazać się bolesne i niekomfortowe to ból powstały po nakłuwaniu igłą podczas wtłaczania tuszu bądź pigmentu. Ból ustępuje samoczynnie po maksymalnie 3 tygodniach, a nawet szybciej, jeżeli stosuje się kremy go uśmierzające i pozwalające skórze na regenerację.

Koszt makijażu permanentnego brwi wynosi około 500 złotych w przypadku korzystania z metody włoskowej zwanej też piórkową. Może on nieco wzrosnąć zależnie od wielkości brwi, jakie ktoś posiada. Metoda pudrowa jest trochę tańsza i mieści się w granicach 400 złotych. Dodatkowe koszty można doliczyć, stosując więcej niż jeden puder o innej tonacji koloru, albo wprowadzając poprawki. Poza tym nie ma żadnych innych kosztów ani niebezpieczeństw. Osoby posiadające zaawansowane przewlekłe choroby skóry i kobiety w ciąży powinny uważać na wykonywanie zabiegu i skonsultować swoje zamierzenia z lekarzem specjalistą.